Інвестиційні фонди
Пенсія
Корпоративним клієнтам
Академія інвестора
Інвестору - початківцю
Що таке інститути спільного інвестування
Що таке КУА
Класифікація інвестиційних фондів
Переваги інвестиційних фондів
Як обрати інвестиційний фонд
Що є доходом інвестора
Особливості оподаткування
Принципи успішного інвестування
Глосарій
Наші лектори
Про компанію
Чому "АРТ КАПІТАЛ Менеджмент"
Цінності і місія
Команда
Фінансова звітність та аудиторські висновки
Ліцензія
Наш агент
Контактна інформація та реквізити

Ми цінуємо Вашу думку про нашу роботу. Просимо залишити Ваші відгуки та пропозиції:

Наші партнери:

Українська Асоціація Інвестиційного Бізнесу

Що таке інститути спільного інвестування

При самостійному інвестуванні коштів у цінні папери необхідно володіти значним обсягом інформації та вміти її аналізувати (здійснювати аналіз макроекономічних даних, фінансових показників компаній-емітентів, здійснювати технічний аналіз тощо). У більшості людей немає достатньо часу, технічних можливостей та професійних знань для управління особистими коштами. Для того, аби зробити інвестування на фондовому ринку доступним для приватного інвестора, легким та недорогим, компанії з управління активами пропонують інвесторам вкладати гроші в інвестиційні фонди, якими вони управляють.

В Україні інвестиційні фонди почали створюватися після прийняття Закону «Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)» (2001 р.).

Інститути спільного інвестування (ІСІ) – це інвестиційні фонди, в яких акумулюються кошти інвесторів для подальшого отримання прибутку через вкладення їх у цінні папери інших емітентів, корпоративні права та нерухомість. В Україні до ІСІ належать пайові та корпоративні інвестиційні фонди.

Пайовий інвестиційний фонд (ПІФ)– це активи, що належать інвесторам на правах спільної часткової власності та перебувають в управлінні компанії з управління активами (КУА) і обліковуються окремо від результатів її господарської діяльності (згідно Закону України «Про інститути спільного інвестування (пайових та корпоративних інвестиційних фондів)» від 2001 р.).

Інакше кажучи, ПІФ – це так званий «кошик», куди інвестори вкладають свої кошти і якими управляють професіонали компаній з управління активами. Вони вкладають залучені грошові кошти у вигідні фінансові інструменти: акції, облігації, державні цінні папери, коштовні метали, банківські депозити, нерухомість тощо. В результаті ефективного управління виникає прибуток (або не виникає як наслідок неефективного управління, або негативного результату фондового ринку в цілому), що розподіляється між усіма інвесторами відповідно до частки їхніх вкладень (кількості придбаних інвестиційних сертифікатів).

Корпоративний інвестиційний фонд (КІФ) – це юридична особа, що створюється у формі відкритого акціонерного товариства і здійснює діяльність виключно зі спільного інвестування.

Анонси
Новини