повернутись
 
Шукаємо агентів в регіонах
Чому доцільно інвестувати?

Життя влаштоване таким чином, що гроші на майбутнє потрібно заощаджувати заздалегідь. Кожен із нас має мрії та плани: побудувати будинок, сплатити за навчання дітей чи онуків, забезпечити собі комфортне життя в пенсійному віці. Успішне інвестування допомагає легко реалізувати всі ваші задуми та плани.

Ще донедавна українські громадяни практикували здебільшого два способи заощадження: вкладання коштів у банк, або ж "у банку", "за шафу", "під ліжко" тощо. Якщо скористатися останнім способом, то інфляція буде щодня зменшувати вартість ваших заощаджень.

Якщо ви заощаджуєте використовуючи банківській депозитний рахунок, ви можете розраховувати на отримання невисокого прибутку за умови низького ризику такого вкладу. Однак, за існуючих темпів інфляції банківський рахунок буде ледве перегравати зростання цін та навряд чи захистить вас від знецінення ваших заощаджень.

Для того, аби зупинити знецінювання грошей, більшість громадян конвертують свої заощадження в долари та євро, розраховуючи на їхню надійність, проте й іноземна валюта зазнає інфляції та курсових коливань.

Отже, якщо ви маєте довгострокову фінансову мету, інфляція є вашим найгрізнішим ворогом. Щоб мінімізувати її вплив, пропонуємо розглянути можливість інвестування на фондовому ринку. На відміну від валютних заощаджень та банківських вкладів, такі інвестиції можуть приносити реальний прибуток. Користуючись послугами професіоналів, ви можете здійснювати успішну інвестиційну діяльність, навіть якщо ви не є експертом фінансових ринків. 

ПЕРЕВАГИ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ФОНДІВ

   Професійне управління

В компаніях з управління активами працюють атестовані, кваліфіковані фахівці з багаторічним досвідом роботи в галузі інвестицій. Інвестуючи в ІСІ, немає потреби вивчати ситуацію на ринку та фінансовий стан різноманітних підприємств. Не потрібно безперервно слідкувати за новинами в політиці та економіці. Замість інвесторів даними питаннями займаються професіонали. 

   Прозорість 

Одна з найбільших переваг інвестиційних фондів - це їхня інформаційна прозорість. Зокрема, відкриті фонди щодня оголошують інформацію щодо вартості цінних паперів та надають контролюючим органам звітність про порядок розрахунку вартості цінних паперів та склад портфелю фонду. А ознайомившись із головними документами фонду - Проспектом емісії, Регламентом та Інвестиційною декларацією, інвестор зможе легко зрозуміти стратегію фонду на ринку, його позицію щодо ризику та дохідності. КУА оприлюднюють і надають усім зацікавленим особам (інвесторам) інформацію щодо управління інвестиційними фондами. Огляди діяльності фондів за місяць, квартал, півріччя, рік, що публікуються компанією з управління активами, дозволяють інвестору визначити, як змінюється вартість чистих активів і , відповідно, вартість цінних паперів обраного інвестиційного фонду, порівняти досягнуті фондом результати з результатами інших фондів. 

   Жорсткий контроль

Діяльність КУА здійснюється із дотриманням законодавчо визначених вимог та обмежень, у режимі системного державного нагляду, регулювання і контролю. 

   Диверсифікація

Диверсифікація активів фонду зменшує ризик інвестування. Наприклад, якщо ваш інвестиційний портфель розподілено серед різних класів активів, ринкових секторів, географічних регіонів, ви тільки виграєте. Коли рівень зростання одного ринкового сегменту зменшується, ви можете мінімізувати негативний вплив цього фактору за рахунок наявності інвестицій у інші ринкові сегменти. Для того, аби сформувати диверсифікований портфель при самостійному інвестуванні, потрібно мати чималі кошти. Управляючи значними грошовими ресурсами, КУА має можливість розміщувати активи фонду в різноманітні фінансові інструменти - акції, облігації, банківські метали, грошові кошти на депозитних рахунках у банках, об'єкти нерухомості тощо. 

   Дохідність

Для інвестора дохідність є безперечно найбільш важливим показником. Доходи від вкладень у цінні папери фондів, як правило, вищі за відсоток на банківському депозиті. Наприклад, у банку прибуток від операцій після виплати відсотків вкладникам розподіляється між акціонерами банку, тоді як вкладник інвестиційного фонду водночас є і його співвласником, тому отримує прибуток у повному обсязі, за винятком зазначених у документах фонду винагород для КУА та структур, що обслуговують ІСІ.