Корисна інформація
ОСНОВНІ ФІНАНСОВІ ПОКАЗНИКИ УЧАСНИКА В НПФ
Розмір пенсії на визначений строк розраховується Адміністратором, виходячи із суми пенсійних коштів, що обчислюються на індивідуальному пенсійному рахунку учасника фонду на день настання пенсійного віку, визначеного таким учасником величини інвестиційного прибутку (збитку), що отримується протягом строку виплати пенсії на визначений строк; тривалості і періодичності пенсійних виплат, визначених учасником.
Слід також зазначити, що розмір пенсійних виплат буде зменшений на величину прибуткового податку для фізичних осіб.
ОПОДАТКУВАННЯ
Відповідно до п. 4.2.4 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" не включається до складу загального місячного оподаткованого доходу фізичної особи суми пенсійних внесків на недержавне пенсійне забезпечення, що сплачуються:
-
особою-резидентом на власну користь;
-
одним із членів сім"ї першого ступеня споріднення такої фізичної особи на її користь;
-
працедавцем-резидентом за свій рахунок за договорами недержавного пенсійного забезпечення фізичної особи-працівника у розмірі, що не перевищує 15% нарахованої їй зарплати та не вище суми, визначеної п. 6.5.1 ст. 6 (у 2013 р. 5540 грн.).
Змінами до Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" також визначено механізм реалізації зазначених податкових пільг: шляхом відображення сум пенсійних внесків у складі податкового кредиту фізичної особи - платника податку за результатами звітного податкового року. Так згідно з п. 5.3.5 ст. 5 до податкового кредиту включається сума фактично понесених витрат фізичної особи - платника податку на сплату за власний рахунок пенсійних внесків недержавному пенсійному фонду за договорами недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом. При цьому така сума не повинна перевищувати:
-
при сплаті внесків на недержавне пенсійне забезпечення фізичною особою на власну користь - сума, яка дорівнює сумі місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженої на 5 та округленої до найближчих 10 гривень (у 2013 р. 5540 грн. на місяць);
-
при сплаті внесків фізичною особою на недержавне пенсійне забезпечення на користь члена її сім'ї першого ступеня споріднення - 50% від граничної суми, визначеної для платника податку (у 2013 р. 2770 грн. на місяць).
Членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки та батьки її чоловіка або дружини, її чоловік або дружина, діти як такої фізичної особи, так і її чоловіка або дружини, у тому числі усиновлені ними діти. Цим законом також встановлено пріоритет працедавця при отриманні (використанні) встановлених податкових пільг. Так, якщо на користь фізичної особи внески сплачувалися не тільки самою особою або членами її сім'ї, але й працедавцем, то для відповідної особи гранична сума пільги 5540 грн. або 2770 грн. зменшується на суму внесків, сплачених її працедавцем на її користь за звітний податковий рік. Якщо член сім'ї платника податку першого ступеня споріднення сам є вкладником недержавного пенсійного фонду за окремим пенсійним контрактом, то платник податку не має права включати до складу свого податкового кредиту суму внесків на недержавне пенсійне забезпечення на користь такого члена сім'ї. На етапі здійснення пенсійних виплат з недержавного пенсійного фонду фізична особа сплачує податок з доходів фізичних осіб за ставкою 15%, але лише від 60% пенсійної виплати. Сума одноразової пенсійної виплати учаснику НПФ оподатковується за ставкою 15%.
Не підлягають оподаткуванню:
-
суми виплат пенсії на визначений строк, одержувані платником податку віком старше 70 років;
-
суми виплат пенсії на визначений строк або одноразових пенсійних виплат, якщо учасник недержавного пенсійного фонду отримує інвалідність І групи.
- Анонси
-
- Новини
-
|