Інвестиційні фонди
Пенсія
Корпоративним клієнтам
Академія інвестора
Додаткове пенсійне забезпечення
Про недержавну пенсію
Чому саме недержавні пенсійні фонди?
Корисна інформація
Нормативна база
Ідеї пенсійних накопичень
"ТУРБОТА" пенсійний фонд
Про фонд
Як краще накопичувати
Як спланувати виплати
Документи фонду
Звітність НПФ
Як одержати пенсію
Для юридичних осіб
Про компанію
Чому "АРТ КАПІТАЛ Менеджмент"
Цінності і місія
Команда
Фінансова звітність та аудиторські висновки
Ліцензія
Наші агенти в регіонах
Контактна інформація та реквізити

Ми цінуємо Вашу думку про нашу роботу. Просимо залишити Ваші відгуки та пропозиції:

Наші партнери:

Українська Асоціація Інвестиційного Бізнесу

Як краще накопичувати

Пенсійні схеми здійснення внесків в Україні жорстко в контракті не прописуються. Визначається тільки періодичність і мінімальний розмір внеску. Реальна практика змісту пенсійних контрактів різних Адміністраторів показує, що більшість учасників в контракті ставлять мінімальний розмір внеску 100 грн., менше якого не варто братися і за діло, а реально сплачують той рівень від особистих доходів, який прийняли для себе і якого будуть намагатися дотримуватися. Як правило, це 5-12% від індивідуальних доходів (дивись сторінку «Стабільний рівень добробуту» у розділі «Ідеї пенсійних накопичень»). Тобто реальний внесок може коливатися і змінюватися в залежності від зміни доходів учасника. Але менше 5% від доходів платити має сенс тільки тоді, коли мудрі батьки почали сплачувати за дитину, коли та ще тільки отримувала освіту, а потім молода людина прийняла естафету і далі почала здійснювати внески самостійно. Це цивілізована практика у розвинених країнах.

До речі, якщо людина стала безробітною і не має можливості сплачувати внески, то вона не підпадає за контрактом ні під які санкції, якщо припиняє платежі і продовжує платити після виходу на нову роботу.

Здійснювати внески можна раз або декілька разів на місяць сумами не менше мінімуму, зазначеному у контракті. Можна платити раз у два, або три, або чотири місяці, раз у півроку, або раз на рік. Обрана періодичність прописується у контракті і її бажано дотримуватися. За періодичні порушення покарання не передбачені, але вони заважають планувати грошові потоки КУА і Адміністратору. Це просто варто розуміти.

НАШІ ПОРАДИ з вибору періодичності внесків, якщо ви запланували, наприклад, здійснювати платежі розміром 5% від ваших доходів:

Якщо у вас маленька зарплата і вистачає тільки «на життя» й невеликі заощадження. У такому випадку доцільним є помісячний внесок, який не буде обтяжливим для бюджету домогосподарства.

Якщо сукупні доходи великі і більше половини з них може бути спрямовано на заощадження або реінвестування в бізнес. В такому випадку доцільним є квартальний внесок у розмірі 15% від місячного доходу. Він заощадить кошти на фіксованих комісіях і на часі, витраченому на транзакції. Разом з тим, квартальний внесок не дасть в принципі забувати про платежі, на відміну від сплат раз на півроку або раз на рік.

Якщо учасниками фонду вирішила бути сімя з чоловіка і дружини, то найбільш раціональним вважаємо схему платежів по 10% від індивідуального доходу кожного з них раз у два місяці. В один місяць платить чоловік, в наступний - дружина.

Якщо ваші доходи змінюються, радимо зберігати відсоток відрахувань до пенсійного фонду. Це дасть вам у майбутньому адекватну вашим доходам пенсію за покупною спроможністю грошової одиниці.

Якщо у вас є періодичні надходження доходів з інших місць роботи або здачі нерухомості в оренду, або відсотків по депозиту, їх теж доцільно включати в розрахунок індивідуального доходу, з якого ви запланували сплачувати 5% у пенсійний фонд. Варто не забувати, що всі доходи формують рівень вашого добробуту.

Анонси
Новини