Як спланувати виплати
Більшості з сьогоднішніх учасників НПФ про це поки рано думати, але мати уявлення не завадить.
ЯКІ ІСНУЮТЬ ВЗАГАЛІ ФОРМАТИ ОДЕРЖАННЯ ЗІБРАНИХ КОШТІВ?
Перший і основний формат - виплати від Адміністратора.
Підписавши контракт на виплати з Адміністратором від 10 років, можна визначити, з якою періодичністю вам виплатять усі одиниці пенсійних внесків. Наприклад, ви можете визначити, що зібрані кошти вам мають виплачувати 10, 15, 17, 20, 22 або 30 років. Кількість років встановлюється на ваш вибір. Головне - не менше 10. Періодичність теж на ваш розсуд – щомісячно, раз у два місяці, раз у квартал, раз на півроку або раз на рік. Важливим чинником є розмір фіксованої комісії, розмір інших доходів і державної пенсії.
НАШІ ПОРАДИ по врахуванню окремих факторів в процесі підписання контракту на виплати:
Термін, протягом якого ви хотіли б отримувати виплати, доцільно обирати з урахуванням стану власного здоров’я і здатності заощаджувати прямо після досягнення пенсійного віку. На наш погляд, оптимальним терміном для чоловіків є 15 років, для жінок – 20 (до досягнення віку 80 років, до якого доживає більшість людей без серйозних захворювань). Людина може прожити і більше. Таких випадків стає усе більше. Тому, ми вважаємо, що з одержаних виплат доцільно теж трохи заощаджувати, щоб не залишитися один на один з державною пенсією, особливо якщо вона дуже мала. Якщо так поступати, то можна обрати мінімальний 10-літній термін накопичення з більш високою інтенсивністю виплат.
Якщо державна пенсія у вас дуже маленька і у фонді ви зібрали чималу суму й інших доходів не передбачається, то варто пенсію отримувати щомісяця. Якщо при маленькій державній пенсії ви у фонді зібрали мало і місячна сума зовсім незначна, то варто зробити собі виплати як квартальний бонус до державної пенсії. У такому випадку прийдеться пожинати плоди власної недалекоглядності у молодому і середньому віці.
Якщо державної пенсії буде вистачати на нормальне харчування, «аптеку» і товари повсякденного вжитку, то доцільно одержувати пенсію раз у квартал або через місяць як бонус, щоб вагомішими були надходження, було більше можливості заощадити, а також менше витрачати на фіксовані комісії при переказі коштів.
Більш тривалі інтервали недоцільні, оскільки люди похилого віку хворіють частіше і гроші мають бути на рахунку у вільному доступі, щоб одержати якісне медичне обслуговування.
Другий формат - довічна рента від страхової компанії.
Передбачає передачу всієї суми до страхової компанії зі страхування життя за заявою клієнта і розрахунок ренти на 10 років таким чином, щоб у випадку продовження життя клієнта страхова компанія продовжила виплати до самої його смерті, незалежно від тривалості життя. Цей формат доступний тільки для тих учасників фонду, які забирають накопичення не раніше визначеного державою пенсійного віку. Може бути привабливим для громадян, які досягли пенсійного віку у доброму стані здоров’я і ймовірність прожити більше 10 років висока. Але яка б не була ймовірність, людина, крім варіантів суїциду, не може контролювати термін власного життя. Якщо ж клієнт помирає протягом перших 10 років, то залишок невиплачених коштів залишається страховій компанії. Якщо та сама ситуація відбувається з виплатами Адміністратором безпосередньо з фонду, то невиплачений залишок одержують нащадки. Тут і треба добре подумати, який варіант для вас більш прийнятний з економічної і моральної точки зору.
НАШІ ПОРАДИ:
Якщо ви брали участь не в одній пенсійній недержавній програмі, то одну з них дійсно можна використати на довічну ренту і ризикнути коштами без урахування того, скільки залишилось жити.
Якщо у вас були накопичення в одному пенсійному фонді, в довічну ренту вдаватися не варто. Особливо це стосується ситуацій, коли накопичення здійснював тільки чоловік або тільки дружина. В такій ситуації довічна рента від страхової компанії не прийнятна з моральної сторони. Якщо чоловік (одержувач ренти) помирає, він залишає дружину тільки на державній пенсії, хоча відкладалися кошти зі спільного сімейного бюджету.
Взагалі, ми вважаємо, що для подружжя, навіть за умов участі в індивідуальних пенсійних програмах, на довічну ренту погоджуватися недоцільно, навіть якщо ви накопичували безпосередньо в страховій компанії, а не в НПФ.
На довічну ренту доцільно погоджуватися одиноким громадянам без дітей або з дітьми, які про них не піклуються.
Якщо діти піклуються і допомагають, особливо при важкому стані здоров’я, з моральної точки зору не варто погоджуватися на довічну ренту. Якщо Ви до кінця не зможете скористатися зібраними коштами, то краще, щоб їх одержали вдячні нащадки.
Третій формат - пенсійний депозит.
Поки цей інструмент згадується тільки у пенсійному законодавстві. Банківське законодавство ще не визначило статус цього інструмента і механізм його дії. Скоріше за все це буде аналог виплат Адміністратором, коли тіло депозиту буде поступово виплачуватися з відсотками, які будуть нараховуватися на залишок.
Четвертий формат - забрати всі гроші відразу.
Така можливість існує, якщо ви зібрали невелику суму - вдвічі менше, ніж 10-річний мінімальний дохід непрацездатних громадян. На сьогодні це приблизно - 53 тис. грн. Само собою, що поступово ця межа буде підвищуватися.
- Анонси
-
- Новини
-
|