Інвестиційні фонди
Пенсія
Корпоративним клієнтам
Академія інвестора
Додаткове пенсійне забезпечення
Про недержавну пенсію
Чому саме недержавні пенсійні фонди?
Корисна інформація
Нормативна база
Ідеї пенсійних накопичень
"ТУРБОТА" пенсійний фонд
Про фонд
Як краще накопичувати
Як спланувати виплати
Документи фонду
Звітність НПФ
Як одержати пенсію
Для юридичних осіб
Про компанію
Чому "АРТ КАПІТАЛ Менеджмент"
Цінності і місія
Команда
Фінансова звітність та аудиторські висновки
Ліцензія
Наші агенти в регіонах
Контактна інформація та реквізити

Ми цінуємо Вашу думку про нашу роботу. Просимо залишити Ваші відгуки та пропозиції:

Наші партнери:

Українська Асоціація Інвестиційного Бізнесу

Для юридичних осіб

МЕХАНІЗМ УКЛАДАННЯ ПЕНСІЙНОГО КОНТРАКТУ

Якщо роботодавець бажає (або погоджується) здійснювати внески за працівників, він є вкладником, а працівник - учасником. Учасник є кінцевим одержувачем пенсії, тоді як вкладників за життя працівника може бути декілька, в залежності від кількості місць роботи. Вкладником може виявитися і він сам, якщо на новій роботі роботодавець не буде бажати здійснювати внески за працівника.

Роботодавець може виступити ініціатором укладання Пенсійного контракту або погодитися на пропозицію працівника. Переваги та податкові пільги, які надає участь юридичної особи в недержавному пенсійному фонді, визначені на сайті КУА на сторінці "Приєднання до НПФ" розділу "КОРПОРАТИВНИМ КЛІЄНТАМ".

Якщо роботодавець бажає включити внески в пенсійний фонд за працівника у соціальний пакет для підвищення мотивації праці або бажає отримати при збільшенні зарплати працівникам податкові пільги на фонд оплати праці, то він сам здійснює усі процедури по укладанню і підписанню Пенсійного контракту. Є роботодавці, які і себе особисто включають у список Пенсійного контракту з Адміністратором НПФ.

Якщо роботодавець не виявляє ініціативи щодо пенсійного забезпечення робітників, то вони самі можуть запропонувати, щоб бухгалтерія здійснювала внески за них з частини їх зарплати. Це дозволить централізувати платежі, уникнути самостійних платежів і процедури повернення податку на доходи фізичних осіб у кінці року по податковій декларації. В такому випадку податкові пільги будуть враховані безпосередньо при здійсненні внеску. Отже, роботодавець має теж заключити контракт з Адміністратором НПФ, але з ініціативи робітників. Тобто він має просто погодитися на функції вкладника, не здійснюючи додаткових витрат, і навіть отримає податкові пільги на частину фонду оплати праці. На цю частину податкових пільг робітники можуть просити збільшення зарплати (до 4% її базового розміру).

Якщо роботодавець, який справно здійснював внески, з якихось причин відмовляється надалі платити за робітника, останній може звернутися до Адміністратора, заключити персональний Пенсійний контракт як фізична особа і далі здійснювати накопичення самостійно.

Щоб заключити контракт з Адміністратором НПФ роботодавець:

  • зв’язується з ним;
  • одержує анкету;
  • вирішує конкретні суми відрахувань за робітників, за яких він планує здійснювати внески;
  • заповнює анкету і відправляє Адміністратору;
  • з усіх робітників, що будуть учасниками фонду, збирає персональні дані (копія паспорту та ідентифікаційного коду);
  • підписує контракт, коли представник Адміністратора приїжджає до роботодавця із підготовленими документами, і передає персональні дані робітників.

Для зацікавлених роботодаців та/або працівників за необхідністю управляючий активами Відкритого недержавного пенсійного фонду «Турбота» може провести на підприємстві ознайомчу презентацію послуги.

Анонси
Новини