Інвестиційні фонди
Пенсія
Корпоративним клієнтам
Академія інвестора
Додаткове пенсійне забезпечення
Про недержавну пенсію
Чому саме недержавні пенсійні фонди?
Корисна інформація
Нормативна база
Ідеї пенсійних накопичень
"ТУРБОТА" пенсійний фонд
Про фонд
Як краще накопичувати
Як спланувати виплати
Документи фонду
Звітність НПФ
Як одержати пенсію
Для юридичних осіб
Про компанію
Чому "АРТ КАПІТАЛ Менеджмент"
Цінності і місія
Команда
Фінансова звітність та аудиторські висновки
Ліцензія
Наші агенти в регіонах
Контактна інформація та реквізити

Ми цінуємо Вашу думку про нашу роботу. Просимо залишити Ваші відгуки та пропозиції:

Наші партнери:

Українська Асоціація Інвестиційного Бізнесу

Збереження купівельної спроможності накопичень

ЧИ ВАРТО НЕХТУВАТИ РИЗИКАМИ І ШУКАТИ ВИСОКУ ДОХОДНІСТЬ?

Пенсійні накопичення здійснюються поступово у вигляді відрахувань, а фіксуються перед розрахунком виплат як залишок активів на дату. Кожен внесок, сплачений в певний проміжок часу до пенсії учасника, має зберегти купівельну спроможність грошової одиниці. Тобто ключова ідея НПФ - зібрати та на пенсії отримати в еквіваленті купівельної спроможності те, що ви відраховували протягом життя без зайвого ризику і, відповідно, суттєвого надлишкового інвестиційного доходу. Причому еквівалентність зберігається протягом всього терміну виплат, коли також діє фактор інфляції: учасник отримує індексовані виплати з урахуванням доходності фонду.

З 2000 року по 2013 рік споживчі ціни зросли у 2,9 рази, тоді як девальвація послабила гривню в 1,56 раз з курсу 5,2 грн./$1 на 1 січня 2000 року. Навіть якщо вважати, що курс має бути біля 10 грн./$1, то очікувана девальвація дає зниження гривні в 1,92 раз. Інфляція в цілому вища за девальвацію, тому виходимо з того, що доходність фонду має покривати інфляцію для збереження купівельної спроможності. Оскільки зароблені фондом відсотки капіталізуються, то для збереження купівельної спроможністі грошових активів фонду достатньо показати середньорічну доходність 6,5%. Таку і навіть помітно вище доходність в змозі продемонструвати фонд з консервативною або помірно-консервативною стратегією.

МИ ВВАЖАЄМО, що у довгостроковій перспективі пенсійний фонд в змозі показати чисту доходність, без витрат фонду на управління та адміністрування, у розмірі 9-10%. При цьому ризики інвестування є мінімальними за рахунок диверсифікації та якості управління, що недоступно фізичним особам. Тому, навіть якщо вольові люди в змозі дисципліновано відкладати на пенсію на банківських депозитах для досягнення більш високої доходності, ризики їх вкладень будуть вище ніж у пенсійному фонді. Основними причинами є невисока ймовірність розміщення коштів більш ніж на 5 депозитах та дія ризиків банківської сфери.

Якщо НПФ дає річну доходність 10% при мінімальних ризиках, то ви збережете купівельну спроможність і заробите «зверху» 3,5-4% приросту капіталу у порівнянних цінах. При цьому чітко виконується пріоритет надійності довгострокових інвестицій на 20-40 років. Звичайно можна заробити середньорічних 14%, але при значно вищих ризиках і ризику ліквідності вкладів, коли при виникненні жорсткої потреби в грошах, вони можуть бути витраченими до пенсії. 

Анонси
Новини